Türkiye Cumhuriyeti

Turkish Embassy in Kabul

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

 
Abdurrahman Bey (Temsilci)
Maslahatgüzar
01.08.1920-25.06.1922
Korg. Fahrettin Türkkan
Büyükelçi
26.06.1922-12.05.1926
Yusuf Hikmet Bayur
Büyükelçi
30.06.1928-01.08.1931
Memduh Şevket Esendal
Büyükelçi
19.11.1933-31.10.1941
Kemal Köprülü
Büyükelçi
21.05.1942-15.05.1945
Ahmet Cavad Üstün
Büyükelçi
30.05.1945-14.12.1949
Cemal Yeşil
Büyükelçi
28.03.1951-26.01.1956
Org.Zekai Okan
Büyükelçi
27.02.1956-19.02.1959
Talat Benler
Büyükelçi
31.03.1960-04.08.1964
Cemil Vafi
Büyükelçi
07.11.1964-19.12.1966
Hamit Batu
Büyükelçi
29.12.1966-18.01.1971
Ömer Faruk Şahinbaş
Büyükelçi
28.11.1971-02.04.1976
İlhan Bakay
Büyükelçi
31.07.1978-29.07.1981
Altan Güven
Büyükelçi
01.12.1981-16.08.1985
Salih Zeki Karaca
Büyükelçi
01.01.1985-01.01.1990
Aykut Çetirge
Büyükelçi
30.10.1993-01.05.1995
Bilge Cankorel
Büyükelçi
07.12.1995-27.11.1997
Ahmet Müfit Özdeş
Büyükelçi
12.03.2002-28.01.2004
Bülent Tulun
Büyükelçi
28.01.2004-17.12.2005
İsmail Ethem Tokdemir
Büyükelçi
25.12.2005-19.09.2009
Basat Öztürk
Büyükelçi
18.05.2011-01.12.2013
İsmail Aramaz
Büyükelçi
25.12.2013-01.01.2015